+48 518 455 448 sklep@dysx.pl ul. Mickiewicza 29 40-085 Katowice

Zabezpieczenia SecurBook

Kodowanie Dysku

W pełni zakodowany dysk daje pewność, że w przypadku utracenia SecurBooka żadne z informacji na nim przechowywanych nie trafią w niepowołane ręce.
Stosowana przez nas technologia kodowania, przy użyciu odpowiednio silnego hasła, na dzień dzisiejszy gwarantuje brak możliwości odkodowania danych zarówno przez firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych, jak również poprzez najważniejsze organizacje rządowe, wliczając w to amerykańskie NSA czy FBI.

Tłumacząc to w prosty sposób:

Tak długo, jak laptop jest wyłączony, nie ma możliwości dostania się do danych na nim zapisanych bez podania hasła. Zaraz po włączeniu SecurBooka pojawia się komunikat o podanie hasła, dopiero po podaniu prawidłowego hasła system uruchomi się i będzie działał, aż do wyłączenia laptopa.

Wgłębiając się bardziej w szczegóły techniczne:

Do kodowania używany jest algorytm AES-256, czyli „Advanced Encryption Standard” używający klucza o długości 256 bitów. Algorytm ten jest używany przez najważniejsze państwowe instytucje, włączając w to Amerykańskie NSA „US National Security Agency”. Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości złamania tego algorytmu w jakimkolwiek rozsądnym czasie. Jako algorytm hashujący używany jest SHA-512, który również jest używany przez najważniejsze agencje związane z bezpieczeństwem. Wszystkie operacje związane z kodowaniem i dekodowaniem danych odbywają się w tle i nie są w żaden sposób widoczne dla użytkownika. Zastosowany w przykładowym SecurBooku x5 procesor Intel i5 wspiera sprzętową akcelerację algorytmu AES, dzięki czemu prędkość kodowania i dekodowania danych przekracza 2GB/sek, w wyniku czego użytkownik w żaden sposób nie zauważa spowolnienia pracy na zakodowanym dysku.

Modyfikacje Windows

Najnowszy system operacyjny firmy Microsoft jest powszechnie uważany za system stabilny, bezpieczny i wygodny w użytkowaniu, jednakże znany jest również z tego, że przesyła on na serwery Microsoftu dużo danych dotyczących zachowań użytkownika i w ten sposób naraża naszą prywatność.

Tłumacząc to w prosty sposób:

System Windows 10, który jest preinstalowany na każdym SecurBooku i stanowi obecnie rynkowy standard, typowo nie szanuje prywatności swoich użytkowników, jego producent stara się dowiedzieć o nas tyle ile to możliwe, przez co wiele danych przesyłanych jest na serwery producenta bez naszej wiedzy. My staramy się w najszerszym możliwym zakresie zablokować fakcje związane ze „szpiegowaniem” użytkownika, zachowując jednocześnie maksymalną funkcjonalność systemu.

Wgłębiając się bardziej w szczegóły techniczne:

Wyłączona jest telemetria, zarówno samego systemu Windows 10, jak i aplikacji. Blokowana jest wymiana P2P związana z systemem Windows Update. Blokowane jest gromadzenie danych statystycznych związanych z wprowadzanymi danymi. Usługi związane z trackingiem zachowań zarówno w systemie, jak i online są wyłączone lub zablokowane. Wyłączona jest synchronizacja ustawień systemu oraz „personalizacja wprowadzanych danych”. Domyślne konto użytkownika systemu jest kontem lokalnym, co również podnosi poziom prywatności. Dodatkowo wyłączone jest wiele innych „irytujących” funkcji systemu Windows 10, takich jak wyświetlanie reklam (nazywanych przez Microsoft sugestiami).

Lista modyfikacji Windows:

 1. Aktualizacje aplikacji poprzez Windows Update
 2. Aktualizacje modułów rozpoznawania mowy
 3. Aparat w ekranie logowania
 4. Automatyczna aktualizacja sterowników
 5. Automatyczna instalacji polecanych aplikacji z Windows Store
 6. Automatyczne aktualizacje danych map
 7. Automatyczne pobierania aplikacji i ikona producentów sprzętu
 8. Automatyczne uzupełnianie adresów internetowych w  pasek adresu
 9. Ciekawostki na ekranie blokady
 10. Cloud Search
 11. Cortana
 12. Dostęp aplikacji do dokumentów
 13. Dostęp aplikacji do filmów
 14. Dostęp aplikacji do historii połączeń
 15. Dostęp aplikacji do informacji diagnostycznych
 16. Dostęp aplikacji do informacji o koncie użytkownika
 17. Dostęp aplikacji do kalendarza
 18. Dostęp aplikacji do kamery
 19. Dostęp aplikacji do kontaktów
 20. Dostęp aplikacji do lokalizacji
 21. Dostęp aplikacji do obrazów
 22. Dostęp aplikacji do połączeń bezprzewodowych
 23. Dostęp aplikacji do powiadomień
 24. Dostęp aplikacji do skrzynki e-mail
 25. Dostęp aplikacji do systemu plików
 26. Dostęp aplikacji do wiadomości
 27. Dostęp aplikacji do zadań
 28. Funkcja lokalizowania sprzętu
 29. Funkcje biometryczne
 30. Identyfikator reklamy
 31. Ikona “ludzie” w pasku zadań
 32. Kolekcjoner zapasów
 33. Lista ostatnich otwartych plików w menu Start
 34. Optymalizacja wyników wyszukiwania
 35. Peer-to-peer Windows Update
 36. Podpowiedzi w systemie Windows
 37. Pokazywanie historii wyszukiwania
 38. Powiadomienia aplikacji
 39. Powiadomienia na ekranie blokady
 40. Program poprawy jakości obsługi klienta
 41. Przekazanie informacji o pisaniu
 42. Przeprowadzanie eksperymentów z tym urządzeniem przez Microsoft
 43. Przewidywanie stron
 44. Przycisk ujawniania hasła
 45. Raportowanie Windows Defender
 46. Rejestrator  kroków użytkownika
 47. Reklamy w OneDrive i Explorerze
 48. Rozgłaszanie przez Bluetooth
 49. Sensory położenia
 50. Sugestie aplikacji w menu Start
 51. Sugestie formularzy
 52. Sugestie witryn
 53. Synchronizacja ustawień systemowych
 54. Śledzenie uruchamiania aplikacji przez Windows
 55. Śledzenie w sieci
 56. Telemetria
 57. Telemetria aplikacji
 58. Uczestnictwo w Microsoft “SpyNet”
 59. Udostępnianie danych pisma ręcznego
 60. Udostępnianie raportów o błędach pisma ręcznego
 61. Usługa geolokalizacja systemu
 62. Windows Desktop Search
 63. Windows Spotlight
 64. Wysyłanie danych diagnostycznych
 65. Wysyłanie próbek danych poprzez Windows Defender
 66. Wyszukiwania w systemie poprzez usługę Bing
 67. Zarządzanie prawami cyfrowymi (DRM)

SecurVPN

Usługa SecurVPN pozwoli Ci na bezstresowe korzystanie z sieci publicznych takich jak centra handlowe czy kawiarnie. Dzięki szyfrowanemu, tunelowemu połączeniu nie musisz się zastanawiać, czy Twój dostawca Internetu może monitorować Twoje działania w sieci.
Dodatkowo jesteś anonimowy, nie zostawiasz po sobie śladów w postaci prawdziwego adresu IP, ani lokalizacji.
Wszystkie przesyłane dane są zabezpieczone – pliki, formularze, wiadomości prywatne, maile.

Tłumacząc to w prosty sposób:

Zaraz po włączeniu się systemu uruchamia się usługa SecurVPN, która zapewnia użytkownikowi dwie rzeczy. Po pierwsze – ukrywa nasz prawdziwy adres IP, a co więcej, umożliwia pozorowanie swojej lokalizacji w kilkunastu różnych krajach. Po drugie – cała transmisja wychodząca z SecurBooka jest w pełni zakodowana i niemożliwa do „podejrzenia” nawet poprzez dostawcę Internetu, dzięki czemu możesz bezpiecznie używać nawet publicznych punktów dostępowych w galeriach handlowych czy innych tego typu miejscach, nie martwiąc się, o to, kto może uzyskać dostęp do przesyłanych informacji.

Wgłębiając się bardziej w szczegóły techniczne:

Wraz z naszym partnerem dostarczającym infrastrukturę teletechniczną stosujemy w SecurBookach usługę VPN opartą na protokole IKEv2, uważanym obecnie za najbezpieczniejszy, najszybszy i najbardziej stabilny protokół dostępny na rynku. W ramach tego protokołu całość transmisji jest kodowana algorytmem AES-256. Możliwe jest wybranie blisko 40 lokacji geograficznych, dzięki czemu można bezproblemowo ominąć wiele restrykcji związanych z geolokalizacją, jak również z różnymi formami cenzurowania Internetu. Dostawca gwarantuje politykę „Zero Logów”, dzięki czemu na żadnych z serwerów pośredniczących nie zostają ślady naszych działań w sieci a sama firma działa poza granicami Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych czy innych państw, które starają się narzucić obowiązek monitorowania ruchu sieciowego, dzięki czemu jest to zgodne z lokalnym prawem. Dodatkowo SecurVPN daje dostęp do „bezpiecznych” serwerów DNS dodatkowo chroniąc w ten sposób prywatność użytkownika i chroniąc go przez niebezpieczeństwami typu DNS Leak. Wybór naszego partnera technologicznego oparliśmy nie tylko na samym bezpieczeństwie ale również na prędkości oferowanych połączeń, dzięki czemu w zależności od wybranego serwera i naszego łącza jesteśmy w stanie uzyskać prędkość dochodzącą na 100Mbit/sek. Dodatkowo większość serwerów zezwala na przesyłanie przez nie ruchu związanego z wymianą plików P2P, co dla osób, które korzystają z tego typu aplikacji, na pewno nie jest bez znaczenia. A jeśli to nie jest wystarczające, na każdym SecurBooku znajduje się skonfigurowany klient sieci TOR, gotowy do działania, jeśli tylko tego potrzebujesz.

© 2019 DYSX™ | Wszelkie prawa zastrzeżone.